Aktual24: Două avioane ucrainene ușoare au trecut granița și au bombardat Rusia. Unul dintre piloți a fost capturat

Data:

Două avioane ușoare care au decolat din Ucraina au bombardat, miercuri, un combinat din regiunea rusă Briansk. Unul dintre avioane a fost forțat să aterizeze, iar pilotul a fost capturat.

Avioanele au zburat la joasă altitudine și au aruncat două bombe pe teritoriul uzinei Rosrezerv din regiunea Briansk, a anunțat publicația rusă Baza pe Telegram.

Citește și: Efectele pe care le poate avea procesul lui Donald Trump asupra alegerilor din SUA

Nu s-au înregistrat victime, susțin rușii, ci doar schije și două cratere mari. Unul avea un diametru de 6 metri și o adâncime de 2,5 metri. Celălalt avea un diametru de 4 metri și o adâncime de aproximativ 1 metru.

Continuare în Aktual24!

Urmăriți PressHUB și pe Google News!

(Sursă foto: aktual24.ro)

spot_imgspot_img
PressHUB
PressHUB
Cea mai răspândită rețea de presă din România!
1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie articolul

spot_img

Ultimele știri

Abonează-te la newsletter-ul nostru

Pentru a fi la curent cu cele mai recente știri, oferte și anunțuri speciale.

Mai multe articole similare
Related

Scandal la Chișinău: Ambasada Rusiei „a extras” un deputat condamnat penal pentru deturnarea alegerilor

Scandal de proporții la Chișinău: trei diplomați ruși au...

AKTUAL24 | Suedia anunță un nou ajutor militar pentru Ucraina

Suedia va furniza Ucrainei un pachet de ajutor militar...

AKTUAL24 | Ucraina are capacitatea de a produce 5 milioane de drone FPV pe an

Ucraina are capacitatea de a produce 5 milioane de...