duminică, 26 septembrie 2021
AcasăRețeaNicușor Stanciu, campion în Cehia. Echipa internaționalului, Slavia Praga, a câștigat campionatul...

Nicușor Stanciu, campion în Cehia. Echipa internaționalului, Slavia Praga, a câștigat campionatul pentru al doilea an consecutiv « alba24.ro

Slavia Praga, echipa internaţionalului român Nicolae Stanciu, a câştigat titlul de campioană a Cehiei la fotbal pentru al doilea an consecutiv, după victoria obţinută miercuri pe teren propriu, cu scorul de 1-0, în derby-ul cu Viktoria Plzen, formaţia aflată pe locul secund.

Cu Stanciu printre titulari, Slavia s-a impus prin golul marcat de Petr Sevcik în repriza secundă. Mijlocaşul român a rămas pe teren până în minutul 88, când a fost înlocuit. Acesta a avut din nou o…

Publicație online dedicată județului Alba editată de Independent SRL din Alba Iulia. Conținut făcut de o echipă de 10 oameni de media cu experiență diversă și mare în presă.