marți, iunie 22, 2021
AcasăRețeaTurneul demonstrativ de la Praga și-a desemnat câștigătorul: Petra Kvitova « gds.ro

Petra Kvitova, ocupanta locului 12 în clasamentul WTA, a câştigat finala feminină a turneului demonstrativ de tenis de la Praga. Aceasta a învins-o în două seturi, scor 6-3, 6-3, pe compatrioata sa Karolina Muchova, numărul 26 mondial. La competiția din Cehia au participat opt jucătoare şi opt tenismeni.

„A fost cu adevărat bizar. Mănuşi, măşti, nimeni care să ne aducă prosoapele, absenţa strângerilor de mâini, totul a fost într-adevăr ciudat”, a declarat…

Cel mai citit cotidian regional din țară, cu peste 7.000 exemplare pe ediție, audiență de 40.000 de persoane pe ediție, apariție de luni-vineri, distribuție în toată zona Olteniei (Dolj, Olt, Gorj, Vâlcea, Mehedinți).