Aktual24: Doi interlopi cunoscuți din Cluj, arestați pentru trafic de droguri. Unul dintre ei și-a ucis iubita într-un accident rutier

Data:

spot_img

Trei indivizi din Cluj au fost arestați, vineri, de DIICOT pentru trafic de droguri de risc. Doi dintre ei sunt foarte cunoscuți în Cluj: Ștefan Cîrje și Adrian Groșan.

„La data de 07 aprilie 2023, procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizata și Terorism – Serviciul Teritorial Cluj au dispus reținerea pentru o perioadă de 24 de ore a trei inculpați, cercetați pentru săvârșirea infracțiunilor de trafic de droguri de risc și efectuarea de operațiuni cu substanțe susceptibile de a avea efecte psihoactive. În cauza s-a reținut faptul că, începând cu vara anului 2022 cei trei inculpați au procurat, manipulat, stocat și distribuit, în mod direct, droguri de risc și substanțe susceptibile de a produce efecte psihoactive, mai multor consumatori din județul Cluj”, a anunțat DIICOT.

Cei trei sunt Cîrje Tudor Ștefan, Popa Horea Emil și Groșan Adrian.

Tudor Ștefan Cîrje și-a ucis iubita, Gabriela Ripan, în urma unui accident petrecut în ianuarie 2019, în comuna Florești. Doi ani mai târziu, el a fost condamnat la 2 ani și 6 luni de închisoare. Încadrarea juridică a faptei a rămas cea de ucidere din culpă, pe baza acesteia fiind pronunțată sentința.

Continuarea în Aktual24.ro

Citește și: VIDEO Câți bani pierdem concret din PNRR, dacă rămân pensiile speciale? 5 întrebări în 10 minute

Urmăriți PressHUB și pe Google News!

(FOTO: Inquam Photos / Alexandru Busca)

spot_imgspot_img
PressHUB
PressHUB
Cea mai răspândită rețea de presă din România!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie articolul

spot_img

Știri de astăzi

Mai multe articole similare
Related

Cumpărător ofensat și cu banii luați

Pățania de mai jos merită împărtășită ca exemplu că...

Cine dă garanții României? Și de ce a fost Bolojan la Paris? | Deutsche Welle

Rusia vrea să readucă România în sfera ei de...

Afacerista Nela Secară a pierdut la CEDO procesul în care reclama că a fost condamnată fără audierea tuturor martorilor

Afacerista Nela Secară din Oradea, condamantă definitiv la închisoare...